درحال بارگذاری...
Empty cart

محصولی در سبدخرید وجود ندارد

سومین جشنواره عکس «از چشم دختران ببینیم» به ایستگاه پایانی رسید

در مراسم اختتامیه سومین جشنواره عکس «از چشم دختران ببینیم» که با حضور جمعی از مسئولین و عکاسان رفسنجانی برگزار شد، برگزیدگان معرفی و تجلیل شدند.

در این مراسم که بدلیل شرایط کرونایی با تعداد محدود افراد برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین هاشمیان رئیس شورای شهر و ایمان محمدآبادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند، حامیان جشنواره تجلیل شدند و از خانم ها مائده اسماعیلی، انسیه طاهری، ستاره ایزدخواه و مهدیه عباسیان از عکاسان منتخب ساکن رفسنجان تقدیر به عمل آمد.

مشارکت 150 عکاس بانو از 37 شهر ایران/ استقبال 38 درصدی بانوان عکاس رفسنجانی

بهناز شریفی دبیر جشنواره در مراسم اختتامیه با تقدیر از حضور بانوان علاقمند و مستعد عکاسی از سراسر کشور در این رویداد، گقت: سومین جشنواره و نمایشگاه عکس «از چشم دختران ببینیم» با حضور بیش از 150 عکاس بانو از 37 شهر برگزار گردید.

وی از راهیابی بیش از 630 قطعه عکس به دبیرخانه جشنواره خبر داد و افزود: شرکت کنندگان از شهرهای رفسنجان، ورامین، سرچشمه، بم، ازگله کرمانشاه، یزد، شیراز، اراک، رابر، تهران، اصفهان، داراب، اهواز، کرج، بابل، کرمان، بجنورد، کاشان، تبریز، اهر، رشت، ساری، آبکنار، زاهدان، سیرجان، شاهین شهر، نائین، خنج فارس، نیشابور، شیروان، مشهد، ابارق کرمان، آبادان، آمل، شهرکرد، بانه کردستان و همدان در این رقابت حاضر شدند.

شریفی با اشاره به حضور 38 درصدی بانوان عکاس رفسنجانی در سومین دوره جشنواره، ادامه داد: خوشبختانه شاهد استقبال و مشارکت بسیار خوب عکاسان رفسنجانی در این دوره از جشنواره بودیم که نوید روزهای خوش برای ورود نسل جدید بانوان عکاس را می دهد.

جشنواره عکس «از چشم دختران ببینیم» روزنه ای برای رسیدن به خواسته های زنان

وی با بیان اینکه سومین جشنواره و نمایشگاه عکس «از چشم دختران ببینیم» از یکم تیرماه همزمان با میلاد امام رضا علیه السلام آغاز به کار کرد، گفت: قضاوت و داوری آثار رسیده به دبیرخانه در روزهای دوم و سوم مرداد ماه توسط خانم ها شادی قدیریان، مهری درویش علی و مرضیه احمدی انجام گرفت.

شریفی با اشاره به بیانیه هیأت داوران که در آن عکاسی را رسانه ای مهم و اثرگذار در عرصه های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دانسته است، گفت: در بخشی از بیانیه هیأت داوران، جشنواره عکس «از چشم دختران ببینیم» برنامه و کوششی است که آرام آرام رشد کرده و روزنه ای برای رسیدن به خواسته های زنان قلمداد گشته است.

دبیر جشنواره ادامه داد: انتخاب عکس هایی با بیان آزاد و به دور از کلیشه های تصویری، بهره مند از مسائل زیباشناسی و منطبق با موضوعات فراخوان، از اهم مواردی است که بنا به اعلام هیأت داوران در گزینش آثار مورد توجه قرار گرفته است.

اعلام اسامی منتخبین بخش دوربینی و موبایلی/ بخش ویژه و مجموعه عکس برگزیده نداشت

وی افزود: هیأت داوران سومین جشنواره عکس «از چشم دختران ببینیم» پس از بررسی آثار، در بخش دوربینی مریم آل مؤمن از شهرکرد، مریم کرمی از اصفهان و پردیس مالکی از شاهین شهر را شایسته دریافت مقام اول تا سوم دانستند.

دبیر جشنواره عکس «از چشم دختران ببینیم» گفت: هم چنین در بخش موبایلی هیأت داوران هیچ یک از آثار را حائز دریافت رتبه برتر ندانست و خانم ها مائده اسماعیلی از رفسنجان، سمانه شیرازی از آمل و مهناز نوریان از نیشابور عنوان شایسته تقدیر را بدست آوردند.

شریفی خاطرنشان کرد: در بخش ویژه و مجموعه عکس هیأت داوران هیچ یک از آثار راه یافته به بخش رقابتی را حائز رتبه برتر ندانست.

برپایی سومین نمایشگاه عکس «از چشم دختران ببینیم» در رفسنجان

دبیر جشنواره عکس «از چشم دختران ببینیم» با اعلام اینکه نمایشگاه آثار منتخب سومین جشنواره عکس «از چشم دختران ببینیم» در محل موزه مجموعه آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) به مدت 4 روز برپا می شود، گفت: از میان آثار راه یافته به بخش رقابتی، تعداد 21 عکس از 13 عکاس بانو در بخش موبایلی و دوربینی به نمایشگاه راه یافته است.

وی ادامه داد: علاقمندان می توانند برای بازدید از نمایشگاه طی روزهای یکشنبه تا چهارشنبه دهم تا سیزدهم مرداد همه روزه از ساعت 17 الی 19 به محل موزه مجموعه فرهنگی ورزشی آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) مراجعه کنند.

سومین جشنواره و نمایشگاه عکس «از چشم دختران ببینیم» به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر رفسنجان و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن سینمای جوانان رفسنجان به دبیری بهناز شریفی برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا