درحال بارگذاری...
Empty cart

محصولی در سبدخرید وجود ندارد

بیانیه هیأت داوران دومین جشنواره و نمایشگاه عکس «از چشم دختران ببینیم»

«عکاسی هنری است که بیش از هنر دیگری با واقعیت رابطه تنگاتنگی دارد، بدون شک حضور هنرمندان عکاس زن در عرصه های مختلف هنری به ثبت لحظات نشان دهنده تلاش و همت بی وقفه آن ها برای  پیشرفت خود و آینده کشور است.

جشنواره ملی عکس  «از چشم دختران ببینیم» مثالی کوچک و نقطه شروعی برای رسیدن به آمال  وآرزوهای دیرین بانوان است که با همت و تلاش هنرمندان و مسئولان در دومین حرکت خود به صورت ملی و سراسری برگزار شد.

امید است که این جشنواره استمرار یابد، برای ما تجربه بی نظیر از یک سفر جذاب  در میان هزار فریم عکس را فراهم کرد و اکنون هدیه ما برای شما نمایش 97 اثر از 43 هنرمند عکاس در نمایشگاه است.

هیئت داوران با افتخار اعلام می دارد بر مبنای احترام به جایگاه هنر عکاسی و با حفظ و رعایت قوانین جشنواره تمام تصاویر رسیده با کدگذاری از سوی دبیرخانه یک بار بازبینی و سپس برمبنای اصول تکنیکی عکاسی، خلاقیت و سوژه یابی و توجه به موضوعات اصلی جشنواره انتخاب یا حذف شده است.

مجموعه 97 اثر منتخب نتیجه بررسی دقیق و تخصصی  بوده و آثار برگزیده با دقت نظر و وسواس هنری، همفکری و با اتکای دانش و تخصص داوران انتخاب شده اند.

در بخش کرونا و قرنطینگی نگاه ها خیلی سطحی و ساده انگارانه بود و عکاسان  به لایه های پنهان و اتفاقات درونی موضوع نگاه نکرده بودند، خانواده  و کانون خانواده بطن بسیاری از اتفاقات خوب و بد در این موضوع بود که انتظار می رفت با نگاهی عکاسانه رصد  شود.

در بخش های موبایلی چون موبایل خود ابزاری برای ثبت لحظات ماندگار پیرامون شده است توجه به این نکته حائز اهمیت است که در کادر بندی ها دقت بیشتری شود تا  در زمان ثبت لحظه ناب تصویر خاص تری پدید آید.

در پایان هیئت داوران دومین جشنواره ملی عکس «از چشم دختران ببینیم» احترام قلبی خود را به تمام بانوانی تقدیم می کند که می کوشند با ابزار هنر مسیر رسیدن به آینده و جامعه ای پویا و شاد را برای مدیران، جوانان و تلاشگران ایران روشن و پر امید نماید.

عباس بلوچی/ سیدمحسن سجادی/ حسام الدین باقری

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا